SOUŽITÍ 2005 o.p.s., Na Bukovci 1, 790 84 Mikulovice, zapsáno v rejstříku KS v Ostravě, oddíl O vložka 206, IČ 26873265


MISS 50+ 2014

Stejně jako v loňském roce byla naše organizace SOUŽITÍ 2005, o.p.s. požádána o spolupráci při pořádání MISS 50+ 2014, která spočívala především v nominaci seniorek z Mikulovic. Celá akce se opět odehrávala pod záštitou Nyského domu kultury Wandy Pawlik. Původní požadavek na pět účastnic z Mikulovic byl bohužel před začátkem příprav snížen. A tak byly vybrány pouze dvě aktivní reprezentantky naší obce paní Olinka Stalmachová a paní Iva Krajčíková, které měly přípravu ztíženou častým dojížděním do Nysy. Naštěstí je to však neodradilo a přípravu na galavečer rozhodně nepodcenily. Téměř dva měsíce nacvičovaly svůj tanec a tanečním partnerem, chůzi na pódiu, a s týmem organizátora připravily úžasné fotografie a také videosnímek o svých aktivitách a životě. Lehce se to řekne a vypadá to dokonce jako zábava, ale vystoupit a prezentovat se před zaplněným divadelním hledištěm už taková legrace není.

Smyslem celé akce je představení žen z našeho blízkého okolí, které svůj život i přes vyšší věk prožívají s láskou k rodině, svým koníčkům a s nadšením, co jim ještě život přinese s tím, že nebojí ani nových výzev. Cílem je motivovat další ženy k aktivitám, které jim přispějí ke zkvalitnění života, i když již "děti vylétly z hnízda" a ony neví, zda ještě mohou být užitečné. Inspirací je samozřejmě i zahraniční mentalita. České ženy v mnohém jistě inspirují polské a naopak.

Závěrečný galavečer předcházelo nově internetové hlasování o titul MISS INTERNET. Mailem mohl každý poslat hlas účastnici, kterou chtěl podpořit.

Divadelní sál NDK byl v sobotu 5.4.2014 zaplněn v 17,00 hodin do posledního místečka. Galavečer zahájila ředitelka NDK paní Janina Janik, která přivítala všechny účastníky - deset připravených missek, tanečníky a zpěváky i diváky. A poté již začala prezentace jednotlivých seniorek, doprovázená fotografiemi a krátkým videofilmem. V druhé části večera se všechny účastnice předvedly se svým tanečním vystoupením. Každá měla připravený jiný tanec, takže i taneční oblečení jednotlivých missek bylo adekvátní tanci. Publikum bouřlivě podporovalo výkony všech vystupujících, aby byla zahnána případná tréma. Na letošní galavečer byly pozvány všechny MISS 50+ roku 2013, aby předaly čelenky svým následovnicím. V závěru galavečera se tedy představily na pódiu společně missky loňského i letošního roku. A byla to krásná podívaná.

Všechny letošní missky byly postupně dekorovány svou šerpou a čelenkou a zároveň převzaly ceny sponzorů. Naše Olinka Stalmachová získala titul Miss elegance a Iva Krajčíková získala titul Miss tance, což opravdu odpovídalo jejich prezentaci. Paní Iva  navíc získala i titul Miss Internet, takže si domů odnášela hned dvě šerpy! Oběma odvážným misskám srdečně gratulujeme a děkujeme za skvělou reprezentaci mikulovických seniorek!!!


Fotogalerie: MISS 50 + 2014

/album/fotogalerie-miss-50-2014/p11208521-jpg/

—————