SOUŽITÍ 2005 o.p.s., Na Bukovci 1, 790 84 Mikulovice, zapsáno v rejstříku KS v Ostravě, oddíl O vložka 206, IČ 26873265


MISS 50+

Organizace SOUŽITÍ 2005, o.p.s. navázala velmi dobrou spolupráci s Kulturním domem Wandy Pawlik v Nyse díky projektům Akademie 3. věku a Setkání dvou kultur. Proto nás oslovili při pořádání akce MISS 50+ s tím, abychom v Mikulovicích našli ženy, které by se chtěly soutěže zúčastnit.

Na závěrečný galavečer "Finale Miss 50+" se začalo celkem jedenáct českých a polských žen poctivě připravovat již od ledna. V Polsku dokonce proběhnul casting účastnic, jelikož zájem žen byl obrovský. Každý týden trénovaly dámy tanec. Průběžně zkoušely šaty, které by jim nejlépe seděly, natočily krátké video, aby ukázaly, co dělají ve volném čase a také nafotily sérii úžasných profesionálních fotografií.

K vyvrcholení došlo v sobotu 23.3.2013 v 17,00 hodin ve velkém sále kulturního domu v Nyse a bylo se na co dívat. Sál byl nabitý k prasknutí. Češi i poláci přijeli podpořit své blízké - maminky, babičky, kamarádky, které byly na pódiu. Postupně se všechny účastnice nejprve divákům představily. Prošly se po pomyslném módním mole ve společenských šatech za promítání série jejich černobílých fotografií ve stylu 30. let na velkém plátně. Dále diváci shlédli krátký film o životě a zájmech soutěžících. Nakonec se všechny předvedly, jak zvládají společenský tanec. Celý večer byl protkán vystoupeními malých tanečníků a mladých zpěváků. Přestože by se mohlo zdát, že byly účastnice zpočátku napjaté, atmosféra byla po celý večer velmi uvolněná a podpora diváků jistě dodávala soutěžícím sebedůvěru.

Porota měla těžké rozhodování, ale s výsledkem byli nakonec všichni spokojeni. Každá účastnice získala šerpu, čelenku, krásnou večerní toaletu, kosmetický balíček Oriflame, pytel nyských oplatků a čtyři dárky od sponzorů - poukázky na džíny, spodní prádlo, večeři pro dva a radiofrekvenční zákrok ve studiu Estetica. A následně ještě obdrží DVD s finálovým večerem a své profesionální fotografie.

Naší Miss 50+ TALENTU paní Soni Moravcové, Miss 50+ PŮVABU paní Kristíně Konečné, Miss 50+ KREATIV paní Miloslavě Koriťákové a Miss 50+ ŠARMU paní Anně Hradecké gratulujeme!!! Byly báječné, nádherné. Okouzlující a zářící. Dokázaly, že žena může být krásná v každém věku. Zvlášť, když život bere, jako ony, s nadhledem.

Závěrečný raut po skončení programu byl jen třešinkou na dortu. Zde byl čas a prostor pogratulovat všem účastnicích a poděkovat všem pořadatelům za skvělý večer a zábavu.

MISS 50+ 2014

Stejně jako v loňském roce byla naše organizace SOUŽITÍ 2005, o.p.s. požádána o spolupráci při pořádání MISS 50+ 2014, která spočívala především v nominaci seniorek z Mikulovic. Celá akce se opět odehrávala pod záštitou Nyského domu kultury Wandy Pawlik. Původní požadavek na pět účastnic z Mikulovic byl bohužel před začátkem příprav snížen. A tak byly vybrány pouze dvě aktivní reprezentantky naší obce paní Olinka Stalmachová a paní Iva Krajčíková, které měly přípravu ztíženou častým dojížděním do Nysy. Naštěstí je to však neodradilo a přípravu na galavečer rozhodně nepodcenily. Téměř dva měsíce nacvičovaly svůj tanec a tanečním partnerem, chůzi na pódiu, a s týmem organizátora připravily úžasné fotografie a také videosnímek o svých aktivitách a životě. Lehce se to řekne a vypadá to dokonce jako zábava, ale vystoupit a prezentovat se před zaplněným divadelním hledištěm už taková legrace není.

Smyslem celé akce je představení žen z našeho blízkého okolí, které svůj život i přes vyšší věk prožívají s láskou k rodině, svým koníčkům a s nadšením, co jim ještě život přinese s tím, že nebojí ani nových výzev. Cílem je motivovat další ženy k aktivitám, které jim přispějí ke zkvalitnění života, i když již "děti vylétly z hnízda" a ony neví, zda ještě mohou být užitečné. Inspirací je samozřejmě i zahraniční mentalita. České ženy v mnohém jistě inspirují polské a naopak.

Závěrečný galavečer předcházelo nově internetové hlasování o titul MISS INTERNET. Mailem mohl každý poslat hlas účastnici, kterou chtěl podpořit.

Divadelní sál NDK byl v sobotu 5.4.2014 zaplněn v 17,00 hodin do posledního místečka. Galavečer zahájila ředitelka NDK paní Janina Janik, která přivítala všechny účastníky - deset připravených missek, tanečníky a zpěváky i diváky. A poté již začala prezentace jednotlivých seniorek, doprovázená fotografiemi a krátkým videofilmem. V druhé části večera se všechny účastnice předvedly se svým tanečním vystoupením. Každá měla připravený jiný tanec, takže i taneční oblečení jednotlivých missek bylo adekvátní tanci. Publikum bouřlivě podporovalo výkony všech vystupujících, aby byla zahnána případná tréma. Na letošní galavečer byly pozvány všechny MISS 50+ roku 2013, aby předaly čelenky svým následovnicím. V závěru galavečera se tedy představily na pódiu společně missky loňského i letošního roku. A byla to krásná podívaná.

Všechny letošní missky byly postupně dekorovány svou šerpou a čelenkou a zároveň převzaly ceny sponzorů. Naše Olinka Stalmachová získala titul Miss elegance a Iva Krajčíková získala titul Miss tance, což opravdu odpovídalo jejich prezentaci. Paní Iva  navíc získala i titul Miss Internet, takže si domů odnášela hned dvě šerpy! Oběma odvážným misskám srdečně gratulujeme a děkujeme za skvělou reprezentaci mikulovických seniorek!!!

MISS 50 + 2017

 

 

Projekt Polsko - česká miss 50+ je projekt pro všechny ženy, který chce změnit pohled na stereotyp ženy ve zralém věku neboli ve věku nad 50 let a podporuje aktivní a zdravý životní styl. Cílem projektu je ukázat, jak žijí a realizují se ženy na obou stranách hranice. V průběhu realizace projektu byly pořízeny krásné fotografie žen, natočeny krátké filmy o životě kandidátek na Miss 50 +  a 19.11.2017 v 17,00 hodin se uskutečnil slavnostní galavečer - finále Polsko - české miss 50 + v Nyském domu kultury.

Více uvidíte ve videu z akce:

 

 

https://www.youtube.com/watch?v=uUjBpX97hCs

https://www.youtube.com/watch?v=62AqXsCereQ

https://www.youtube.com/watch?v=Ik1aS-7pAqU

 

 


Fotogalerie: MISS 50+

/album/fotogalerie-miss-50-/p10800791-jpg/
/album/fotogalerie-miss-50-/p11208521-jpg1/
/album/fotogalerie-miss-50-/p12808691-jpg1/
/album/fotogalerie-miss-50-/p12809271-jpg1/

—————